Vanaf 1 januari 2009 is de Wet tegemoetkoming chronisch zieken en gehandicapten (Wtcg) van kracht. De belastingaftrek voor de eigen bijdrage is daarmee komen te vervallen. In plaats daarvan ontvangt u een korting van 33% op uw eigen bijdrage.
Hoe ontvangt u de korting?
De Wtcg-korting van 33% wordt vanaf zorgjaar 2010 automatisch per periode op uw factuur doorberekend. De eerste factuur over 2010 ontvangt u in maart. U hoeft hier verder niets voor te doen. U ontvangt deze korting automatisch.
Heeft u ook facturen ontvangen voor eigen bijdrage over 2009?
Dan ontvangt u hierover ook 33% korting. Deze korting wordt in één keer aan u uitbetaald in april 2010. U hoeft hier verder niets voor te doen. In maart ontvangt u hierover automatisch meer informatie van het CAK.
Meer informatie?
Wilt u meer informatie over de kortingsregeling op de eigen bijdrage, of de Wtcg in het algemeen? Lees hier verder. En bekijk ook de veelgestelde vragen. Of kijk op de website van ministerie VWS www.veranderingenindezorg.nl.
Wilt u meer informatie over de aftrek buitengewone uitgaven, kijk dan op www.belastingdienst.nl.