Nieuw factuursysteem voor Wlz en Wmo in 2026
We werken aan een nieuw systeem voor het versturen van onze facturen voor de eigen bijdragen van langdurige zorg (Wlz) en Wmo. Hierdoor kunnen er (tijdelijk) een aantal dingen veranderen voor u. Op deze pagina houden wij u op de hoogte.
Deze pagina is voor het laatst bijgewerkt op: 27 februari 2026
Wat kunt u merken?
![]() |
1. Automatische incasso factuur 28 januari 2026Betaalt u uw eigen bijdrage met automatische incasso? Dan schrijven wij uw factuur van 28 januari 2026 uiterlijk 2 maart van uw rekening af. Dat is een paar dagen later dan dat nu staat op uw factuur. De verwerkingstijd verschilt per bank. Let op!Is uw eigen bijdrage afgeschreven en had u deze zelf ook al betaald? Boek het bedrag dan NIET terug. We zetten dit recht en storten het te veel ontvangen bedrag terug op uw rekening. 2. Langere verwerkingstijdOp dit moment is het erg druk. Betalingen zien in Mijn CAKHeeft u uw factuur betaald en ziet u dat nog niet terug in Mijn CAK? We verwerken op dit moment betalingen die gedaan zijn op: - 28 januari 2026 voor Wmo Is uw betaling door ons verwerkt? Dan ziet u dit terug in Mijn CAK. Automatische incassoNieuwe aanvragen verwerken wij binnen ongeveer 4 weken. U krijgt bericht zodra de incasso is geregeld. Tot die tijd betaalt u uw facturen zelf. Waarschijnlijk voor uw facturen van januari en februari. Is de incasso geregeld? Dan ziet u dat ook terug op uw factuur. |
![]() |
3. Betalen via uitkering of AOWBetaalt u uw eigen bijdrage voor een deel via uw uitkering of AOW? Dan krijgt u uw factuur voor de eigen bijdrage van januari tussen 17 en 25 februari. Lees meer op hetcak.nl/betalen-via-aow. |
![]() |
3. Tijdelijk niet mogelijk in Mijn CAKFacturen zijn tijdelijk niet te bekijken of te downloaden in Mijn CAK. |
We vernieuwen ons systeem. Wat verandert er?
We gaan over naar een nieuw systeem. Hierdoor zijn er een aantal veranderingen:
1. Een aantal brieven krijgen een nieuw uiterlijk
We vernieuwen ons systeem. Dit geeft ons de mogelijkheid om het uiterlijk van onze brieven te verbeteren. Voor een aantal brieven hebben we dat al gedaan. Daarom krijgt u straks bijvoorbeeld een factuur die er anders uitziet.
2. We stoppen met betaalverzoeken bij een betalingsregeling
Heeft u een betaalafspraak met ons gemaakt voor uw openstaande facturen? Dan kreeg u tot en met 31 december 2025 elke maand een brief om het afgesproken bedrag te betalen. Vanaf 1 januari 2026 doen we dat niet meer. Hierdoor krijgt u minder post van ons.
Tip: Zeker weten dat u altijd op tijd betaalt? Betaal dan via automatische incasso. Dat kunt u direct regelen.
3. Verbeterde werkwijze voor betalen via uitkering of AOW
We gaan onze facturen op een nieuwe manier versturen. Daardoor krijgt u minder vaak gewijzigde facturen.
Tot en met december 2025
We schatten wat er van uw uitkering of AOW wordt ingehouden en sturen u een factuur. Later horen wij wat er echt is ingehouden. Is er meer of minder ingehouden dan wij dachten? Dan krijgt u van ons een correctiefactuur.
Vanaf januari 2026
We wachten tot we het exacte bedrag weten dat is ingehouden. Daarna krijgt u pas de factuur. Die klopt dan in één keer. Hierdoor ontvangt u uw factuur later dan u nu gewend bent maar zonder wijzigingen achteraf.
Let op! Uw factuur voor de eigen bijdrage van januari krijgt u in februari.
Meer weten? Kijk op hetcak.nl/betalen-via-aow.
4. Onze facturen krijgen nieuwe factuurnummers
Onze facturen krijgen andere factuurnummers. Dat nummer staat op uw factuur en vermeldt u bij uw betalingen.
Uw factuurnummer krijgt 12 tekens en start altijd met 4 vaste cijfers:
- 2601 XXXXXXXX (voor Wmo)
- 2602 XXXXXXXX (voor beschermd wonen)
- 2603 XXXXXXXX (voor Wlz)
5. Een betaalwijze bij een betalingsregeling
Voorheen kon u ervoor kiezen om facturen automatisch te betalen en betalingen van uw betalingsregeling zelf over te maken. Betaalt u met automatische incasso? Dan schrijven wij vanaf januari 2026 de betalingen voor uw betalingsregeling ook af van uw rekening. Geldt dit voor u? Dan krijgt u nog een brief met uitleg.
Let op!
Heeft u een betaalafspraak met ons voor openstaande facturen? En betaalt u uw facturen via automatische incasso? Dan schrijven we al uw betalingen automatisch af. Ook die van uw betalingsregeling. Heeft u geen automatische incasso? Dan verandert er niets voor u.
6. Krijgen we nog geld van u, en u van ons?
Dan trekken we het bedrag dat u moet betalen af van het bedrag dat u nog van ons krijgt. Bijvoorbeeld met openstaande rekeningen of een nieuwe factuur.
Blijft er daarna geld over?
Dan betalen we dat aan u terug.
Blijft er na het verrekenen nog een bedrag over om te betalen?
Dan krijgen we nog geld van u. Dit kan voorkomen als het bedrag dat u terugkrijgt lager is dan het bedrag dat u nog aan ons moet betalen. Of als u volgende maand een factuur krijgt en dat bedrag hoger is.
Tip!
Log in op hetcak.nl/mijn-cak. Daar kunt u precies zien wat u nog terugkrijgt of moet betalen.
Tijdelijk langere verwerkingstijd voor betalingen en wijzigingen
Het verwerken van aanvragen en verzoeken, zoals automatische incasso, wijzigen van rekeningnummer en het verwerken van uw betalingen duren iets langer dan u van ons gewend bent. Alvast bedankt voor uw geduld.


